Пошук по сайту:

Суд призупинив справу члена «Муніципальної варти» Одеси, який напав на патрульного, через службу в ЗСУ

Суд призупинив справу члена «Муніципальної варти» Одеси, який напав на патрульного, через службу в ЗСУ
Суд призупинив справу члена «Муніципальної варти» Одеси, який напав на патрульного, через службу в ЗСУ

Вже колишній співробітник КП «Муніципальної варта Одеси», зараз офіційно військовослужбовець ЗСУ Вадим Зайцев двічі уникає покарання через напад на поліцейського патрульної служби за допомогою Київського райсуду.

Про це йдеться в ухвалі суду по справі за ч. 2 ст. 345 КК.

Справу ведуть вже декілька років. У липні 2021 році вранці Зайцев з ТОВ «КК «Сервіс Плюс» під час розмови з працівником поліції, який встановлював обставини вчинення ДТП за участю водія мототранспорту, діючи умисно, наніс останньому один удар правою рукою в область лівої щелепи. За це він отримав підозру.

 rridqqieqiqerhab

 

Читайте по темі: Правоохоронці виявили можливу розтрату коштів на закупівлі “Київтеплоенерго” спецодягу у ТОВ “УТМК Трейд”

Зайцев наближена до фракції «Доверяй делам» Одеської міськради, тому його працевлаштували до муніципальної охорони. Далі Київський райсуд вирішив вже у грудні 2023 року звільнити чоловіка від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК через зміну обставин, а справу закрити.

Прокуратура подала апеляцію через то, що суддя неправильно застосував закон про кримінальну відповідальність. Він не врахував той факт, що «Муніципальна варта» не входить до складу ЗСУ. В матеріалах провадження відсутні документи про те, коли та на який термін цей контракт був укладений, не зазначено військове звання та на якій посаді обвинувачений проходить службу.

Поза увагою суду  залишилось те, що кримінальне правопорушення вчинено після одруження та народження дитини, а також після отримання права на зайняття підприємницькою діяльністю, тобто зазначенні обставини вже існували на час вчинення злочину та жодним чином не стали для обвинуваченого тими стримуючими або стимулюючими факторами, які б могли свідчити про те, що він дійсно змінився як особистість.

Також  твердження, що Зайцев усвідомив необхідність захисту нашої держави від російської агресії та активно бере участь у бойових діях є безпідставним, оскільки суд не мав достовірних доказів того, що обвинувачений дійсно зарахований до лав ЗСУ для захисту суверенітету та територіальної цілісності України та приймає участь у бойових діях. Апеляція скасувала ухвалу суду та направила справу на повторний розгляд.

Однак Зайцева до відповідальності не притягли. У червні під час розгляду його справи захисник подала  до суду клопотання про зупинення судового провадження бо обвинувачений нарешті уклав контракт з ЗСУ на посаді особи рядового складу. Справу призупинили до закінчення проходження служби.

Коментарі:

comments powered by Disqus