Пошук по сайту:

Олігарха-втікача Жеваго заочно заарештував суд

Олігарха-втікача Жеваго заочно заарештував суд
Олігарха-втікача Жеваго заочно заарештував суд

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) ухвалив рішення про заочний арешт олігарха Костянтина Жеваго.

Його підозрюють у дачі хабара колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву. При цьому сам Жеваго втік із України. За даними слідства, він перебуває у Франції.

Про це повідомили у Національному антикорупційному бюро (НАБУ) та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП). "ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту власнику групи "Фінанси та кредит". Він підозрюється у наданні неправомірної вигоди Голові та суддям Верховного Суду в обмін на рішення на його користь у господарській справі", – йдеться у повідомленні НАБУ.

Там також нагадали, що підозрюваний на момент скоєння злочину і зараз перебуває на території Франції. Жеваго там затримували у 2022 році на запит Офісу генпрокурора України, проте місцеві суди відмовляють в екстрадиції олігарха на Батьківщину.

Справа про хабар Князєву: що відомо

Читайте по темі: Рада схвалила в першому читанні дозвіл корупціонерам "відкупитися" від покарання штрафом і компенсацією

Колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва викрили в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі. За даними слідства, ще 2002 року бізнесмен (Жеваго) придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату в чотирьох компаній (Полтавський ГЗК).

А через 18 років колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним і повернути собі акції ГЗК. Суд їм відмовив.

У 2022 році апеляційний суд скасував це рішення та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Щоб не допустити втрати акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом, який мав зв’язки із головою Верховного Суду Князєвим. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол.:

  • 1,8 млн дол. – голові та суддям Верховного Суду;

  • 0,9 млн дол. – як "оплату" посередництва.

Вже 15 травня 2023 року при отриманні другого траншу у сумі 450 тис. дол. Князєва та його адвоката було викрито "на гарячому". 4 березня 2024 року Князєва відправили на лаву підсудних.

У чому ще звинувачують Жеваго

Щодо Жеваго ведеться відразу кілька розслідувань. Крім підозри у дачі хабара Князєву розглядаються такі звинувачення:

  • у розкраданні майна в особливо великих розмірах та відмиванні грошей з обтяжуючими обставинами, вчиненому у період з 2007 по 2013 рік;

  • у незаконному виведенні 519 млн грн із банку "Фінанси та Кредит".

Останню підозру Жеваго та його спільники отримали нещодавно, у травні 2024 року. За даними правоохоронців, внаслідок злочинної діяльності і банк зазнав збитків у розмірі 1,4 млрд грн.

"У травні 2007 року – жовтні 2010 року Жеваго сформував злочинну організацію, до складу якої увійшли голова, члени правління АТ "Банк "Фінанси та Кредит" та інші наближені до нього особи", – йдеться у заяві ДБР. Далі компанія, контрольована Жеваго , отримала кредит від АТ "Банк "Фінанси та Кредит" порушуючи правила кредитування, після чого ці кошти були передані іншим офшорним компаніям олігарха.

Коментарі:

comments powered by Disqus