Пошук по сайту:

Правоохоронці затримали 13 шахраїв, які ошукали громадян Литви на понад 11 мільйонів гривень

Правоохоронці затримали 13 шахраїв, які ошукали громадян Литви на понад 11 мільйонів гривень
Правоохоронці затримали 13 шахраїв, які ошукали громадян Литви на понад 11 мільйонів гривень

Українські правоохоронці у співпраці з компетентними органами Литви та Латвії за підтримки Євроюсту встановили 14 осіб, причетних до роботи шахрайського сall-центру. Знаходився він у місті Камʼянське Дніпропетровської області, а його діяльність організував місцевий кримінальний авторитет.

Як повідомили у Нацполіції, під час обшуків у затриманих вилучили готівку у різній валюті на майже 7,5 млн грн.

Щоб викрити цю злочинну організацію, правоохоронці трьох країн підписали угоду про створення спільної слідчої групи (JIT). Українські поліцейські з’ясували, що ця група, яка спеціалізувалася на видурюванні коштів у громадян інших країни, мала свою ієрархію та структуру. Її лідер контролював всі процеси, відповідав за всі фінансові прибутки та видатки, перед ним звітував "куратор" за діяльністю шахрайського сall-центру.

Структура організації складалася з так званого відділу кадрів, який ретельно відбирав персонал для роботи. Адміністратори координували операторів, розробляли алгоритми та схеми, проводили навчання та тренінги для персоналу, фінансисти вели облік грошових надходжень. Останні створювали холодні криптогаманці на підконтрольних осіб та підшукували дропів, через яких виводили гроші на рахунки, відкриті в іноземних банках. Також були й відповідальні за придбання клієнтської бази в даркнеті.

Один із затриманих шахраїв qhiukiuiqkehab

Читайте по темі: Ошукав громадян на три мільйона гривень: У Полтаві судитимуть псевдоволонтера

Вилучена техніка під час обшуків

Оператори представлялися працівниками правоохоронних органів та іноземних банківських установ. Повідомляли потерпілим, що з їхніми картковими рахунками нібито відбуваються підозрілі фінансові операції, тож для безпеки необхідно оновити дані. В такий спосіб випитували конфіденційну інформацію, отримували доступ до коштів, а відтак мали змогу ними розпоряджатись.

Аби злочинні фінансові операції не могли відслідкувати правоохоронні органи, кошти спочатку переводили через дропів на рахунки афілійованих осіб, потім на азійську криптовалютну біржу, на холодні гаманці підставних осіб, і зрештою, на карткові рахунки українських банків, підконтрольні учасникам злочинної організації. 

За такою схемою ділки ошукали та заволоділи коштами громадян Литви на загальну суму понад 11 млн грн. Злочинні гроші вкладали у розвиток "бізнесу" та витрачали на власні потреби, зокрема і на придбання дороговартісних автівок. 

Правоохоронці затримали 13 шахраїв – мешканців Камʼянського, Дніпра, Києва та Миколаївської області. Всім слідчі оголосили підозри за ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинної організації та участь у ній), ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Один із автомобілів шахраїв

Оголосили про підозри 13 учасникам схеми

Крім того, за результатами проведення 35 обшуків правоохоронці вилучили готівку у різній валюті на мйже 7,5 млн грн,  десятки банківських карток та мобільних телефонів, комп’ютерну техніку, чорнові записи, а також автомобілі таких марок як BMW, LEXUS тощо. 

Вилучені під часобшуку гроші

Нині організатору та всім учасникам злочинної організації обрані запобіжні заходи. Максимальне покарання за інкримінованими статтями – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте по темі: У Латвії понад 18 тисяч українців втратили статус тимчасового захисту

Читайте по темі:

Колишню дівчину-росіянку Джонні Деппа "розвели" шахраї в Дубаї
У США до семи років засудили ексконгресмена Джорджа Сантоса
У Києві затримали чоловіка, який за 170 тисяч обіцяв працевлаштування в поліцію через «зв’язки»
Микола Удянський і криптопіраміди: як він вводив інвесторів в оману через проєкти WeWay та Miya.holding
Президент Латвії затвердив вихід країни з договору про заборону мін
Золото Судану, якого не було: як харків’янин Юрій Мочоний продав криптоказку світу
Шахрай Олександр Слобоженко продає фронтовий трафік: як геолокація українських військових потрапляє до рук росіян через казино
Нацполіція викрила міжнародну шахрайську мережу псевдоінвесторів
Офіцер Тернопільського обласного військкомату Андрій Присяжнюк використовував волонтерство для особистої вигоди
Шахраї розсилають фейкові листи від імені київської податкової та вимагають гроші

Коментарі:

comments powered by Disqus