Пошук по сайту:

Фірма військового з Луцька незаконно ввозила автомобілі в Україну

Фірма військового з Луцька незаконно ввозила автомобілі в Україну
Фірма військового з Луцька незаконно ввозила автомобілі в Україну

Печерський районний суд  Києва наклав арешт на 40 авто, серед яких Tesla, Audi, Volkswagen, Volvo та інших через незаконну схему їх імпортування в Україну. Власник фірми-імпортера Хоромець Віталій втік з військової частини.

Про це стало відомо з кримінального провадження за ч.2 ст.364 КК.

За участю працівників митної служби група осіб налагодила схему незаконного ввезення авто, ухиляючись від сплати податків.  За даними слідства, у Львівській, Волинській та Рівненській областях діяли організовані групи, які за попередньою змовою з невстановленими працівниками митної служби незаконно ввозили транспортні засоби через державний кордон. Схема полягала в заниженні фактурної вартості автомобілів, що дозволяло мінімізувати митні платежі, а також у реалізації цих транспортних засобів за готівку без відображення реальних доходів у звітності.

Використовувалися підконтрольні компанії-нерезиденти з Чехії, Польщі, Данії та Німеччини, які виступали формальними постачальниками. Після митного оформлення автомобілі продавалися кінцевим покупцям переважно за готівку, а офіційно задекларовані суми були значно нижчими за фактичні. Отримані кошти виводилися через безтоварні операції, зокрема фіктивні транспортні послуги, а компанії-імпортери перереєстровувалися на соціально незахищених осіб без досвіду управління бізнесом, щоб приховати сліди злочину.

За даними слідства, лише одна з компаній, ТОВ «Кепс Авто» (Луцьк), у 2023-2024 роках імпортувала автомобілі на суму 94,7 млн грн, вивівши при цьому за кордон понад 4,6 млн доларів.

Читайте по темі: В Україні ліквідували масштабне підпільне виробництво стероїдів

Цікаво, що власником і директором компанії є Хоромець Віталій Анатолійович, який перебуває в розшуку Рівненським зональним відділом військової служби правопорядку за самовільне залишення військової частини 5 лютого 2025 року.

Слідство також встановило, що контракти з іноземними постачальниками мали ознаки фіктивності. Наприклад:

Чеська компанія INTERNATIONAL TRADING HOUSE SRO, створена в червні 2023 року, належить громадянину Україн, який, за даними бази «Аркан», не відвідував Чехію після 2021 року. Підписи в контрактах і додаткових угодах не збігаються з підписами фігурантів у їхніх паспортах.
Польська фірма, зареєстрована в листопаді 2022 року, уклала контракт у Любліні, але ані фігуранти не перетинали кордон України в зазначені дати підписання документів.

Данська COMPANY MIDT BILER і німецька особа також підписували контракти в Луцьку, хоча їхні представники ніколи не в’їжджали в Україну. Ці факти вказують на створення удаваних зовнішньоекономічних контрактів, які використовувалися для легалізації незаконної діяльності.

Читайте по темі:

США запровадили санкції проти мексиканського наркокартелю через убивства цивільних
Угода з ВАКС за мільярд стала перепусткою Кауфмана до нових прибутків тютюнового монополіста DL Solution
Фіктивний експорт, реальні долари: як митниця та податкова кришують агроконтрабанду
ДБР, суди, медіа: як вбитий Андрій Портнов розставляв своїх людей у ключові інституції
Директор держпідприємства у Києві ухилився від сплати податків на суму 100 мільйонів гривень, — БЕБ
Очільник юрфірми погорів на хабарі у 600 доларів за зміну даних у ТЦК
Затримано зловмисника з Київщини, який організовував працевлаштування з «бронею» за гроші
Жорстоке вбивство через борг 20 тисяч доларів: суд переглянув вироки зловмисникам
На Одещині чоловіка посадили на майже 6 років за фото військової техніки для росіян
У Житомирі внаслідок стрілянини загинули чоловік і жінка

Коментарі:

comments powered by Disqus